Земельні війни в Почаєві — новий епізод

Palyanycya5

Земельні суперечки є можливою причиною та наслідком «господарництва» колишнього мера міста Почаєва Олега Іванюка, який зараз обвинувачується в зловживанні владою та службовим становищем в судовому слуханні Кременецького районного суду. Ще кілька кримінальних справ перебувають на розгляді слідчих Кременецького відділення поліції.
Сьогодні тривають суперечки щодо двох ділянок по вул. Лосятинській у місті Почаєві, можливим фактичним власником якої є диякон Кременецької полкової церкви УПЦ МП Ковальчук Ігор. Ця ділянка у 2012 році була передана Почаївською міською радою (за головування Іванюка) сестрі диякона Галині Жук, а згодом – перепродана особам з близького родинного оточення цього священника. По факту незаконної передачі землі та підробки документів слідство порушило кримінальну справу, а згодом Кременецька місцева прокуратура звернулася до суду з клопотанням про АРЕШТ цих ділянок. Цьому передувало кількаразове закриття та відновлення кримінального провадження. 23 червня суд наклав арешт і заборонив вчиняти будь які дії з землею. Та диякону українське законодавство не наказ. Не зважаючи на рішення суду він починає готуватися до робіт з будівництва та привозити на ділянку буд матеріали. Сам факт ігнорування не дивує, оскільки священник в колі родинних зв’язків має цілком впливових осіб серед депутатів та працівників правоохоронних органів. Зі слів керівника Кременецької місцевої прокуратури Олега Денисюка прокуратура має намір звернутися до суду щодо скасування державного акту на землю. Це означатиме, що земельні ділянки перейдуть у власність Почаївської міської ради, тобто у власність громади!

Palyanycya7
Маразм цієї ситуації заключається в тому, що диякон Ігор Ковальчук змінив свою тактику. Впритул до ділянки розташований придорожній хрест (в народі – фігура), і у цього «священника» раптом з’являється сильне бажання її ремонтувати та реставрувати. Але, за словами людей, які проживають по сусідству, Ковальчук жаліється, мовляв така погана в нас Почаївська міська рада та депутати, що не дозволяє цього зробити. СУТЬ В ТОМУ ЩО ОСОБА, ЯКА, ФАКТИЧНО, ВКРАЛА ЗЕМЛЮ У ГРОМАДИ, ВВОДИТЬ ЛЮДЕЙ В ОМАНУ ТА ПРИКРИВАЄТЬСЯ РЕЛІГІЄЮ ЗАРАДИ ВЛАСНОГО ЗБАГАЧЕННЯ. І ОСОБА ЦЯ СВЯЩЕННИК (ДИЯКОН).
На кадастровій карті чітко вказано, що земельна ділянка приватизована впритул до придорожнього хреста. Тобто земля до хреста відношення не має. Хочеш ремонтувати – будь ласка. Відремонтував – дякую. Честь і хвала таким людям. Та яке відношення до цього має мати земельна ділянка, кримінальні справи, суди та прокуратура. Загалом ремонт та реставряція хреста триває зараз тільки на словах. Але причини для цього у диякона нарізноманітніші. Ще однією відмовкою є той факт, що земля перейде у власність третім особам. Українське законодавство говорить, що у випадку скасування земельного акту розпорядником цих двох ділянок є Почаївська міська рада, тобто жителі Почаївської громади, тобто ті, у кого ця земля була викрадена. Саме міська рада та депутати будуть вирішувати як використовувати цю землю в подальшому.

Palyanycya3
Маючи такі благі наміри реставрувати придорожній хрест священнику зовсім не личить прив’язувати це до земельних суперечок. Та дивує те, що ці наміри з’явились зовсім нещодавно, у пік суперечностей за землю.
Нещодавно з’ясувалося, що із Відділу держгеокадастру Кременецького району (земельного відділу) зникла технічна документація цих двох ділянок. Просто взяла і зникла і ніхто не знає де вона. Саме та, яку експертиза визнала підробленою! Зараз прокуратура займається розшуками, обшуками та перевірками. Олег Денисюк (керівник прокуратури) при особистому спілкуванні з депутатами Почаївської міської ради та членами Народної Ради пообіцяв, що документи будуть знайдені, а винні у їх зникненні покарані. Тому зараз питання адекватного вирішення проблеми землі у Почаєві та питання справедливості у руках слідчих та прокуратури. Земля, яка була вкрадена в громади має бути повернена громаді. Тільки тоді можна буде говорити про результати реформ та боротьби з корупцією. Чи дотримає слова очільник прокуратури? Чи виконає обіцянку священник та відремонтує придорожній хрест? Покаже час…
Тарас Паляниця – голова Постійної депутатської комісії з питань законності, прав людини, депутатської діяльності та етики, член фракції ВО «Свобода» у Почаївській міській раді.

Коментарі вимкнені.