Вакцини нема: у Тернополі поширюється вірус «Д — довідка»

Довідка №∞
Довідка №

Довідка, а за довідкою – довідка, коли закінчиться їх ліс? Днями наважилася оформити субсидії на комунальні послуги. Як кажуть, копієчка до копієчки = дві копієчки.

Чемно заповнила декларацію та заяву, які знайшла у поштовій скриньці. Тю, думаю, як все просто: ото зараз занесу в управління соціальної політики Тернопільської міської ради і чекатиму на супер “SALE”. Але, як виявилося, є одне але: це – Тернопіль, крихітко. Тут дуже люблять довідки про довідки.

Вперше довелося там побувати, в управлінні цьому. Знаходиться біля Старого Парку, вул. Лисенка, 8. Наближаючись за двісті метрів до пункту призначення, можна було вже не слідкувати за траєкторією в навігаторі, бо де знаходиться “джерело утворення субсидій”, здогадаєшся по контингенту, який тут циркулює: розгублений вираз обличчя з іскрами в очах, які наче намагалися витесати потрібний маневр, аби оминути ненависну чергу з собі подібними. А черга – довга, як дванадцятипала кишка гіганта. У ній люди різного віку: студенти, 30-річні, 40-річні, 50-річні, пенсіонери з дітьми або внуками, які допомагають заповнити потрібні бланки. Стоять і ті, хто не розуміє, чи буде продовжено їх субсидію в цьому році, бо на “гарячій лінії” не отримали вичерпної відповіді.

Щоб вплинути на довжину черги, якийсь із начальників у коридорі діловито дає вказівку підлеглим консультувати одразу тут.

“Якщо вам не надійшло повідомлення з ЖЕКу, підіть туди самі, не знайдете – звертайтеся до спеціаліста”, – ввічливо каже консультант.

“Якого спеціаліста?”.

Консультант вже розмовляє з іншим “клієнтом”. Дідусь вагається і перепитує ще двічі. Нарешті його скеровують у потрібний кабінет.

Єдине, що стримує, аби не висловити кілька слів сумнівної художньої вартості вголос, розвернутися і піти додому, це ввічливі державні працівники, які без зла повторюють, деталізують, з’ясовують, допомагають.

Настає моя черга щодо подачі документів. Виявилося, немає квитанції про оплату за комунальні послуги, аби знати цифри особового рахунку. “Але ж номери рахунків вказані в заяві!”, – кажу. “Є ймовірність, що ви помилилися”.

Повертаюся з пошти, де за гривню роздрукували потрібну інформацію.  Тепер кажуть, що немає довідки про склад сім’ї. Без неї ніяк. Йду в ОСББ. Там отримую потрібну довідку і ще одну додаткову, яку слід показати в Тернопільміськгазі, Тернопільобленерго, Тернопільводоканалі, щоб отримати ще три необхідні довідки… Тим часом, сонце вже сіло в таксі, п’ятниця на дні.

Ірина Юрко.

Коментарі вимкнені.