Громадський бюджет у Тернополі став інструментом адміністративного тиску, – Назар Зелінка

Не всі проекти і не Громадський бюджет Тернополя загалом. Але мені дуже сумно, що деякі автори вдаються до методів адміністративного тиску задля перемоги.

Відкрила можливість адмінтиску, несподівана для мене функція перегляду тих хто за який проект проголосував. Нагадаю, що цьогоріч Громадський бюджет Тернополя перейшов на нову платформу. Попередні роки голосування було таємним і я вважаю це правильним, бо таємне голосування унеможливлює можливість тиску на тернополян.

Я вважаю неприйнятним вимогу окремих керівників, що кожен працівник і всі батьки учнів згідно списку мають проголосувати за проект, не можна вимагати від працівників та батьків забезпечення планів по кількості голосів від кожного і списки голосів, які вони забезпечили. Це не те, чого ми хотіли запроваджуючи Громадський бюджет в місті.

Громадський бюджет – це демократичний європейський інструмент прямої участі громадян у розподілі бюджетних коштів громади. І мені дуже шкода, що тернополяни ігнорують сучасні та інноваційні проекти, боячись адміністративного впливу. А ще більше несприймаю адміністративного тиску з боку окремих керівників. Мені дуже прикро слухати скарги батьків про примусівку до голосування, скарги тернополян, що їх обступають в торгівельних центрах біля терміналів ПриватБанку з нав’язливими проханнями проголосувати учні та вчителі в той час коли і ті ті мають бути на уроках. Це неприйнятно і це не той Громадський бюджет, який я ініціював до впровадження в 2016 році в Тернополі.

Я не вважаю, що проекти Громадського бюджету не можуть реалізовуватися на території шкіл. Адже часто території шкіл є саме тими громадськими просторами мікрорайонів, де мешканці займаються активним дозвіллям. І є дуже хороші приклади коли так звані «шкільні проекти» перемагають без адмінтиску, а зусиллями авторів, які не мають жодного відношення до адміністрацій – дякую Роман Павлишин за такий приклад. Я щиро вірив, що такі проекти можуть виграти чесно. Але сигнали про адмінтиск в абсолютній більшості шкіл, які цьогоріч є в Громадському бюджеті змушують розпочати дискусію про обмеження участі проектів, які будуть реалізовуватися в школах та інших комунальних закладах у Громадському бюджеті 2021.

Щодо самого голосування, то буду відстоювати відновлення можливості таємного голосування, особливо на тлі цьогорічного негативного досвіду.

Сьогодні останній день голосування. Голосуйте свідомо!

Депутат тернопільської міської ради Назар Зелінка

-1 thoughts on “Громадський бюджет у Тернополі став інструментом адміністративного тиску, – Назар Зелінка

  • 14:53 | 8.11.2019 о 14:53
    Permalink

    Дуже гарно наші благочестиві анонімні парафіяни вміють вказувати іншим, а особливо учителям, де і коли вони мають бути. Самі же у той же робочий час перебували біля банкоматів та терміналів, але їм же можна, правда? Ну і з логікою тут не все окей – прохання, навіть нав’язливі, це не тиск. Школи змагались за можливість отримати гроші, як могли. Креативно, з рекламою. А як вони могли ще? А тепер, пане Зелінка, звичайно, давайте взагалі школам ні чорта не дамо, правильно. Школи і так зажерлися, їм більше за всіх виділяють. Унітази прямо золоті, чого вже там. Тобто, виходить, що трохи школи в порядок привести, де вчаться діти – це айяйяй, це погано. А от без велодоріжок місто не проживе. І без парків. І без тренажерів. Та тьху на такі конкурси проектів, якщо таке ставлення обізленої громади до їх результатів )

Коментарі вимкнені.