Через інтриги в ОДА тисячі тернопільських дітей можуть залишитись без відпочинку?

Щороку ОДА організовує під час літніх канікул оздоровлення дітей, в тому числі і з малозабезпечених родин, соціально незахищених, активістів шкільного та громадського життя.
Кошти на це закладені в бюджеті, але для їхнього освоєня потрібно в таких випадках пройти тендерну обов’язкову процедуру. В Тернопільській області склалась ситуація, коли нова влада поставила під сумнів проведення тендерів на дитяче оздоровлення та може відмінити їх. А для того, щоб провести нову тендерну процедуру вже бракує часу. Якщо не буде знайдений якийсь законний вихід, то цього року діти на Тернопілллі можуть залишитися не оздоровленими.

17 січня цього року Обласне відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності оголосило торги із закуплі послуг по оздоровленню дітей в дитячих закладах на літній період у 2014 році
Оздоровити тернопільських дітей виявили бажання 11 учасників, які отримали пакети документації під розписку.
І вже 20 березня відбулась процедура розкриття пропозицій. Пропозиції “Барвінку” та “Зорепад-Струсів” комітет відхилив через відсутність усіх необхідних документів чи помилки в їх укладенні. А переможцями стали пансіонат з лікування  “Лісова пісня” , філії оздоровчого комплексу “Тернопільтурист” – “Лісовий” та “Збруч”.

Як розповідає “Погляду” в.о. директора обласного Фонду соціального страхування Василь Збриський після цього на нього розпочалось “полювання”.
На початку квітня з’явились публікації у тернопільських ЗМІ в яких засновник табору “Зорепад-Струсів” Ігор Мамус звинуватив пана Збриського у вимаганні хабара за можливість виграти у тендері.

А в кабінет до Василя Збриського завітав і Олег Макогін, який відстоював інтереси цього ж табору.

«Він почав вимагати, щоб я, як керівник, вплинув на рішення комітету з конкурсних торгів виконавчої дирекції щодо визначення переможця конкурсних торгів із закуплі послуг по оздоровленню дітей в дитячих закладах оздоровлення на літній період у 2014 році. Олег Макогін вимагав, щоб переможцем конкурсних торгів визнали ТОВ “Зорепад-Струсів”. У випадку, якщо я відмовлюсь вчинити дії, він погрожував, що я матиму великі проблеми», – розповідає чиновник.

Також Василь Збриський зазначає, що минулого року оздоровлення дітей у ТОВ “Зорепад-Струсів” проводилось під тиском Тернопільської ОДА. Адже, за його словами, під час проведення оздоровлення дітей там, було багато скарг від батьків через непідготовленість матеріально-технічною бази, відсутність гарячої води, неякісне харчування та інше.

“У звязку з цим, батьки забирали своїх дітей із “Зорепад-Струсів”  після декількох днів їхнього перебування у таборі”, – каже чиновник.

Тому Василь Збриський подав позовні заяви  щодо, за його думкою, неправдивої інформації поширеною у засобах ЗМІ та щодо переслідування та залякування.

За словами пана Василя також розпочались різні перевірки, які продовжуються і на сьогодні.
За результатами розгляду даних фактів СВ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального по факту підбурювання за замахом до надання неправомірної вигоди зі сторони службових осіб виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під час проведення тендерної закупівлі. Розслідування кримінального правопорушення здійснює СВ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області, оперативний супровід СДСБЕЗ.
Також працівниками УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області спільно зі спеціалістами працівниками Державної фінансової інспекції в Тернопільській області провели спільні перевірки. В результаті чого виявлено факт грубого порушення вимог ст. 29 та ст.30 Закону України «Про здійснення державних закупівель» зі сторони членів тендерного комітету виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під час проведення у 2014 році процедури державних закупівель по наданню послуг у сфері оздоровлення та відпочинку дітей. Посадові особи виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не відхилили пропозиції закупівлі по лоту № 3 Дочірнього підприємства оздоровчий комплекс «Лісовий» Тернопільського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях «Тернопільтурист», Міжгосподарського пансіонату з лікування «Лісова пісня», Колективного міжгосподарського дитячого оздоровчого закладу «Лісовий дзвіночок», Дитячого оздоровчого комплексу «Збруч» – філія Тернопільського обласного закритого акціонерного товариства по туризму і екскурсіях «Тернопільтурист», як такі, що не відповідали умовам документації конкурсних торгів та не відмінили процедуру закупівлі. Тому на даний час вирішується питання щодо відміни державної закупівлі по даному факту згідно діючого законодавства.
Як запевняє «Погляд» секретар комітету з конкурсних торгів Байбара Лідія Тимофіївна тендер відбувся згідно закону. Також всі учасники торгів підписали документ, що не мають претензій до проведення тендеру.
За словами Василя Збриського, на сьогодні введеться ціленаправлена робота, щоб зірвати дитячий сезон.
«Адже, якщо тендер відмінять, ми не встигнемо його заново провести, тому кошти, а це 7 500 мільйонів, будуть повернуті у Київ», – каже він.
Згодом депутат обласної ради Іван Друзь та Народний депутат Олексій Кайда теж подали заяви у відповідні органи та голова ОДА Олег Сиротюк теж призначив перевірку щодо викладених фактів.
Нардеп звернувся до Міністра соціальної політики України Людмили Денісової та прокурора Тернопільської області Юрія Гулкевича щодо неправомірних дій посадових осіб виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності під час проведення державних закупівель по наданню послуг у сфері оздоровлення та відпочинку дітей. За словами парламентаря, внаслідок некомпетентних та непрофесійних дій в.о. директора обласного відділення фонду Василя Збриського оздоровлення та відпочинок влітку для дітей працівників підприємств, установ, організацій Тернопільщини, що сплачують обов’язкові страхові внески, під загрозою зриву. Олексій Кайда звернувся до Міністра соцполітики та обласного з вимогою розглянути питання відповідності перебування на займаній посаді в. о. директора виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Василя Збриського.

Прокоментував цю ситуацію «Погляду» і Ігор Мамус:
“Я згадав кадри з фільму «Бережись автомобіля». Коли герой крав автомобілі, а всі гроші перераховув на дитячий будиночок. То наш герой Збриський, який приїжджає на автомобілі Порше вартістю у пару мільйонів гривень і краде з дітей гроші, щоб купити новий автомобіль. Ось така дурна історія сучасної України – незалежної, гарної, не дивлячись на те, що є і Антимонопольний комітет, купа різних структур. І відповідно ми говоримо про люстрацію і багато ще щось. І багато махаємо руками, кулаками, маючи таку смердючу, гнилу ситуацію, ми дедалі в ній живемо, коли крадемо гроші від дітей. Якщо гроші крадуть в дітей і нікого це не хвилює, то я уявляю, що робиться в інших професіях”.

Продовження буде

-1 thoughts on “Через інтриги в ОДА тисячі тернопільських дітей можуть залишитись без відпочинку?

 • 14:18 | 22.05.2014 о 14:18
  Permalink

  Ану добрі люди розкажіть, про дружину Збриського чим вона займається ????

 • 15:37 | 22.05.2014 о 15:37
  Permalink

  Позаминулого літа я дала дитину в Зорепад.І пошкодувала-бо приміщення старі,ремонт ще радянський,умов для дітей ніяких.Забрала через 5 днів.І я не одна з батьків-хто так зробив.Я навіть офіційно можу це підтвердити-бо була дуже сердита і навіть в Соцстрах дзвонила з приводу такого чмошного табору.Туди не можна везти дітей!!!

 • 21:53 | 22.05.2014 о 21:53
  Permalink

  якщо ви, журрналісти, хочете справді правди-поїдьте в ці табори і зробіть фотосесію кожного. і потім покажіть все це людям. а так вас використовують.. стає бридко читати постійні розборки бідних на Порші з бідними на Тойотах

  • 21:59 | 22.05.2014 о 21:59
   Permalink

   Ми маємо звіти по перевірці цих таборів. Але поки без фото. Оприлюднимо згодом

   • 11:15 | 23.05.2014 о 11:15
    Permalink

    Я би пропонувала все-таки особисто поїхати туди.В Зорепаді єдине гарне-це природа.Корпуси для проживання дітей старі,кімнати були неохайні-якісь доісторичні пописані панелі,з якох торчали аварійні розетки(до речі-там навіть мобілку зарядити не було де-діти по черзі в вожатих заряжали),запах якоїсь цвілі чи хімії-не знаю-мене би голова боліла від перебування там.Про санвузли-взагалі мовчу( А вожаті-до речі-студенти Чортківського педучилища на практиці(навіть не інституту)Їм замим ще в табір їхати бавитися.а не за чужими дітьми дивитись.Коли забирали дитину досрочно-то навіть не знайшли нікого з старших,щоб про це повідомити.Знаю-що власник табору в минулому році ніби-то помінявся.Але я не почула нічого про ремонт приміщень хоча би.

    • 11:21 | 23.05.2014 о 11:21
     Permalink

     А-ще про меблі.Це старі пружинні ліжка,дуже старі тумбочки,і щось типу шафи без дверок в стінній ніші-однієї на всіх.Шкода-що я тоді фото не зробила.За інші тернопільські табори нічого не скажу-бо там не бувала-Зорепад відбив охоту відправляти дитину в подібні місця.

 • 09:32 | 23.05.2014 о 09:32
  Permalink

  Якщо порівнювати умови проживання для дітей у “Лісовому” та у “Зорепаді” – то “Лісовий” трохи кращий, більш доглянутий, час від часу щось підремонтовують. Це на мою думку, оскільки діти були і в одному і в іншому таборі.

Коментарі вимкнені.