До затриманих націоналістів використовують тортури та психологічний тиск

Адвокат затриманого тризубівця розповів про нелюдські умови утримання націоналістів під вартою. На його думку, таким чином мілція хоче добитися від них зізнання в причетності до вибуху.

Правоохоронці використовують тортури та психологічний тиск, щоб добитися потрібних свідчень від активістів організації “Тризуб” імені Бандери, затриманих за підозрою у знищенні пам’ятника Сталіну.

Про це повідомив адвокат голови Тернопільського “Тризубу” Василя Лабайчука Віктор Ніказаков. 20 січня його допустили до підопічного.

“Його утримують не в ізоляторі, а в камері Залізничного райвідділу міліції. Такі камери передбаченні для затриманих за різні бешкети – тут людей тримають до 72 годин. Тут немає білизни, не можна користуватися предметами особистої гігієни – навіть зубну щітку не можна мати. Згідно законодавства мені мали забезпечити з підзахисним конфіденційне побачення – але відмовили, бо “немає умов”. Ми говорили в присутності двох міліціонерів. На Василя наділи наручники – це вже приносить людині дискомфорт і страждання. Я вважаю, що підозрювані утримуються в таких умовах спеціально. Таким чином на них здійснюють тиск і хочуть добитися потрібних свідчень – зізнання в причетності до вибуху”, – розповів Ніказаков.

За словами адвоката, його підопічного годують раз на два дні. В кращому випадку раз на день.

“Оскільки райвідділ не розрахований для довготермінового перебування затриманих, то і витрати на їхнє харчування обмежені. Раціон там простий – приносять або миску пісної лапші, або миску рідкого супу. Василь, який бачився під час слідчих дій з іншими “тризубівцями”, казав, що в них ситуація така сама. Хлопці змарніли, дехто ледве тримається на ногах”, – поскаржився адвокат.

Правозахисник надіслав звернення до генпрокурора Віктора Пшонки та уповноваженої Верховної ради з прав людини Ніні Карпачової з вимогою припинити протизаконні дії проти підзахисного.

Нагадаємо, у новорічну ніч стався вибух на території Запорізького обкому КПУ, внаслідок чого був повністю зруйнований пам’ятник Сталіну. Вибухом також вибило шибки в будівлі обкому і трохи пошкодило саму будівлю.

Правоохоронці, що розслідують цю справу, затримали півтора десятки осіб – жителів різних регіонів України. Більшість з затриманих осіб є членами Всеукраїнського об’єднання “Тризуб” ім. С.Бандери.

ТСН

Коментарі вимкнені.