Протистояння церкви та громади Тернополя через дитячий майданчик триває (фото, відео)

З новою силою розгортається конфлікт навкруги спроби УГКЦ збудувати церкву на місці дитячого майданчика по вулиці Корольова, що на БАМі. Розпочалися чвари ще навесні 2011 року, відколи тут встановили хрест. Тоді робочі говорили перехожим, що шукають кабель, а самі, насправді уже в кінці робочого дня встановили хрест.

Майже 300 мешканців прилеглих будинків зібрали підписи під колективною заявою на ім’я міського голови Сергія Надала та канцелярію УГКЦ. В результаті цього, 16 березня 2011 р. на зібранні громадської ради, де були присутні кілька десятків мешканців вулиці Корольова, спеціальна комісія від міськради на чолі із заступником мера з питань містобудування Богданом Бойком та церковниками, таки вирішили, що будувати тут церкву не будуть. А вже 27 вересня  цього року, на богослужінні коло хреста, отець з Острова заявив, що церкву будуватимуть всупереч протесту мешканців. На відправі в той час було близько 40 чоловік, котрі не є мешканцями прилеглих будинків.

Тернополяни, котрі гуляють з дітьми в тому дворі, вважають, що коли тут почнеться будівництво, то діти не матимуть куди подітися, адже болото і паркан забудови сягатимуть аж самого під’їзду. Вони кажуть, що не проти церков, але їх і так у місті вистачає.

 

На проповіді 27 вересня священик говорив, що потрібно любов’ю перемагати і не тримати зла на тих людей, які не задоволенні будівництвом церкви. І тоді ці люди також приходитимуть до храму. Також отець наголосив, що в неділю, 2 жовтня, о 18.00 коло хреста відбудеться молебень.

Отець Мирослав приїжджає сюди для відправи спеціально з Острова. Каже, що не знає всієї історії про незаконність даного будівництва. Його ж на проведення молебнів тут благословив Владика і тому він навіть не знає, чи є в когось дозволи на будівництво тут храму.

– Церква – це не мури, – каже отець. – І якщо організовується спільнота, і дасть Бог кошти, то будемо будувати, а чому б і ні? Я поки бачу, що є багато людей, які хочуть будівництва.

Присутні на святковому молебні люди й дійсно кажуть, що були б раді, аби тут була церква, адже декому з них важко ходити на Служби до найближчої церкви Архистратига Михаїла. Проте жителі прилеглого до будівництва будинку кажуть, що хочуть тут церкви лише ті люди, котрі не живуть у дворі, котрий УГКЦ хоче забудувати.

– Вони поприходили з дальших домів, тому вони «За», – обурується пані Марія. – Чому хрест закопали тишком-нишком? Чому робили це вночі? Нехай на полі будують. Бо спочатку збудують тут церкву, а тоді хату. Це все церковна мафія. Особисто я ходжу до тої церкви. То для чого ж ще одна?

Про цю всю проблему відомо і у міській раді. Мер Сергій Надал каже, що на громадській раді було погоджено про зміщення території, яка належить церкві в сторону від дитячого майданчика.

 

-1 thoughts on “Протистояння церкви та громади Тернополя через дитячий майданчик триває (фото, відео)

 • 09:13 | 29.09.2011 о 09:13
  Permalink

  Що “отець” хочеш людських грошів ? Все рівно в пеклі будеш горіти ….

  • 17:58 | 3.10.2011 о 17:58
   Permalink

   Ні доброти, ні людяості… Дивний нік…

 • 20:47 | 29.09.2011 о 20:47
  Permalink

  Не священики зараз, а комерсанти. Шкода що такі от *отці* проповідують нам слово Боже, а самі порушують заповіді Божі…

  • 18:00 | 3.10.2011 о 18:00
   Permalink

   Які “ТАКІ ОТ *отці*”?
   Можна конкретніше, не так загально?
   І бажано, відповідаючи за свої слова?

 • 21:39 | 2.10.2011 о 21:39
  Permalink

  Справжні священники мають добром і любовю здобувати прихильність Господа і людей а не вночі хрест закопувати. Церква не будується на обмані.

 • 17:57 | 3.10.2011 о 17:57
  Permalink

  Особливо людей обурює що священик буде десь тут поблизу жити…
  І що церков і так багато в Тернополі…

  Мій швагро – католицький священик.
  Він з ніг падає – хрестини, шлюби, похорони,
  сповіді вмираючих в лікарні, сповіді стареньких вдома,
  зустрічі з молоддю, нічні чування,
  проповіді (а до кожної треба підготуватися)

  врешті мовчу що має жінку і 3 малих дітей.

  Церков багато в Тернополі?

  Хіба для “річників”, котрі коли в церкву не прийдуть,
  то “хіба або яйця святять або колядують”.

 • 00:00 | 4.10.2011 о 00:00
  Permalink

  коли будують супермаркети, бари, то ми мовчимо, а тут церква на заваді. добре, що будуємо церкви – якщо в одній такій церкві спасеться кілька душ, то це велика справа. постане церква, зроблять поруч і майданчик гарний, як це, наприклад, на алеї Куліша.Ніхто від того не зазнає шкоди, а навпаки! От на Кеипінгу, біля 8 школи, побудували таку маленьку дерев’яну церкву, були теж противники, а тепер самі ідуть і дякують.
  БОГА ЗАБАГАТО НЕ БУВАЄ!!!

 • 15:49 | 4.10.2011 о 15:49
  Permalink

  Нелюд Надал,хай буде………. вся твоя нечестива родина за твої дії проти церков в Чорткові,Пробіжній,Тернополі…на таку нагороду ти давно заслуговуєш!!!
  Поясни нечестивий ,що таке «Ми радилися з представниками традиційних церков …” Хто вони ці традиційні церкви і чим вони вирізняються від церкви яку ти зруюнував??? Ти хоча розібрався котра церква традиційна(оманливо забирає дитячий мйданчик),а котра як ти називаєш “секта”(нівкого ніщо не забирала)
  А до Почаєва штанішкі короткі добратися,попів московських боїшся.Напевно Кіріллл обіцяв Ордена дати???

  • 18:25 | 4.10.2011 о 18:25
   Permalink

   Друже, витри соплі.
   Капище на співучці було на нелегально захопленій землі
   (це щодо “нівкого ніщо не забирала”).

   І вашу пані Лесю за грати треба посадити
   і за самозахоплення землі і за організацію секти
   і за підбурювання людей які себе під трактор кидали.
   Можете там собі вірити в шо хочете, ваші діла,
   але любу релігійну організацію
   треба реєструвати належним чином і за свої вчинки відповідати.

Коментарі вимкнені.