“Русский мир” причетний до скандалу навколо церкви на вулиці Орлика у Тернополі?

23 лютого, на вулиці Орлика, поблизу храму Святих Володимира  і Ольги на металічному паркані, що повинен відгороджувати майбутню забудову від прилеглих будинків, з’явився черговий напис.

Нагадаємо, що кілька днів тому, об’єднання Екологічний Фронт Тернополя балончиком з фарбою червоного кольору написали гасла про природу і екологію. В суботу, журналістка «Тернопільської Липи» побачила невідомого чоловіка, котрий займався написанням зовсім іншого за змістом, російськомовного запитання такого характеру: «А ты, записался добровольцем против церкви?». Нервово оглядаючись чоловік, просто втік з «місця події», коли журналіст наблизилася, щоб спитати, яку мету переслідує таким написом чоловік. Та відповідь з’ясувалась сама собою дещо пізніше…

Через кілька годин, поблизу храму відбулося громадське зібрання мешканців прилеглих будинків. Близько двох сотень людей вкотре зібрались на раду. З представників влади не було нікого, не прийшов на зібрання й місцевий депутат Михайло Окаринський, хоча у тернополян до нього було чимало запитань.

–  За цей час, що ми не бачились з’явилась оперативна група парафіян,бо ми не парафіяни, а просто виявили ініціативу, як громадяни. Так ось, є парафіяни, які також не згодні з цим рішенням і вони подавали звернення до отця Романа Цюпки,- розпочав зібрання мешканець будинку №2 на вулиці Орлика, Едуард Міляновський.

Представниця парафіяльної громади запевнила, що далеко не усі її члени, як запевняє священнослужитель і голова громади Данило Чепіль, згідні з будівництвом багатоповерхівки.

–  За 2 години ми зібрали понад 200 підписів парафіян, які не згодні… і взагалі, я не розумію, як нас можуть ділити на парафіян і не парафіян. Адже коли я збирала гроші на будівництво храму в будинку на вулиці Орлика, 4, мені ніхто не відмовив, всі здавали гроші! Тепер ми зіткнулися з проблемою – з’явилися провокатори, які вже взялися за неправдиві написи на паркані. Жоден мешканець, жоднен житель не об’єднується проти церкви! Тут є цеглинка кожного з нас, і я, перепрошую, така не одна! А цьому позорному будівництву тут не місце, – обурилася представниця парафії.

Невідомий провокатор, про якого йшлося раніше, привернув увагу до себе самостійно. Чоловік попросив у модератора зустрічі Ігоря Сцібайла слова. В загальному його звернення базувалося на словах «підставити під удар священнику другу щоку», «священнослужителя образити легко»  і закликав змиритись з будівництвом. Далі поведінка чоловіка, котрий навіть не бажав представитись громаді, почала набирати агресивних рис. Пан Юрій, згодом з’ясувалося, що саме так його звуть, «відзначився» не лише написом на паркані, який він, до речі, не приписує у власні «заслуги», але й численними дописами на листівках Еко Фронту. Під зверненням до громадян, чоловік чорним маркером написав «Русский мир не потерпит украинской церкви», про це заявила тернополянка, що мешкає в будинку по вул. Орлика, 2, котра на власні очі бачила ці діяння.

Після криків і необґрунтованих висловлювань, чоловіка попросили зійти з імпровізованої сцени, але це ще більше роздратувало його, тому подальше проведення зборів деякий час нагадувало перекрикування одне одного.

Після цього мешканці прийняли рішення звернутись до депутатів Верховної Ради, зокрема до Василя Деревляного та Олексія Кайди. Окрім цього люди збираються звертатись до отця Василія Семенюка і Блаженнішого митрополита Святослава.

Нагадаємо, що вже один раз парафіяни відвідували отця Василія, але тоді він їх не прийняв, мотивуючи свою поведінку зверхнім «не до всіх дозволяю собі вийти»…

Допоки одні говорили про вид багатоповерхівки біля церкви, інші хвилювались, що станеться з їхніми будинками, котрим вже по 62 роки.

– Довго думали і нарешті вирішили будувати, і коли сказали, що всі проти, у мене була думка така: є 5 городів, і кожен має свою ділянку, ніхто в чужий двір не збирався лізти! Я сам займався документацією, тому не можу казати, що я проти будівництва,- заявив голова парафіяльного комітету, заступник  начальника управління містобудування, архітектури та кадастру Данило Чепіль.

Свою позицію пояснює тим, що церкві вкрай необхідні кошти на добудову храму. Проте, назвати конкретну суму необхідну на добудову,не може. Відтак, за неофіційними даними, громадський активіст Ігор Сцібайло, дізнався, що це приблизно 1 млн. грн.

Спільним рішенням, учасники зібрання, дійшли думки, що необхідно відкрити банківський рахунок і єдиними зусиллями тернополян та діаспори зібрати потрібні кошти.

Окрім цього, мешканка будинку на Орлика, 2 пані Людмила, заявила, що отець Роман Цюпка, вмовляв старих одиноких пенсіонерок переписувати свої квартири на його ім’я, начебто для продажу квартир і внесення грошей на будівництво.

–  Я 25 років жила на вулиці Миру, 1. Моя сусідка з 71 квартири немічна жінка, з проблемами психіки, довірилась отцю і переписала на його ім’я однокімнатну квартиру, мені відомо, що на сьогоднішній день, він здає квартиру в оренду і дуже сумнівно, що гроші витрачає на побудову храму!,- переконана жінка.

На поверхню «повспливали» і чутки про наявність квартири священника під Львовом, а також мешканців цікавить за які гроші він придбав дорогий автомобіль марки «Лексус».

Отож, аби усі кошти, котрі збирались, як мінімум, тричі на рік, і всі численні перекази «твердої валюти» від діаспори з-за кордону, надходили чітко за призначенням, вирішили, що не варто кидати гроші просто у скриньки для пожертв.

На цьому й розійшлися: одні готувати звернення до депутатів, інші створювати рахунок, а треті задумуються на тим, як «забрати ключі від церкви у священника і відправити з миром на Львівщину, а храм і без його допомоги збудують»…

Більше про цю ситуацію читайте ТУТ

Ольга Мозгова, Тернопільська Липа

-1 thoughts on ““Русский мир” причетний до скандалу навколо церкви на вулиці Орлика у Тернополі?

  • 18:03 | 24.02.2013 о 18:03
    Permalink

    Паркан – металевий, а не “металічний”. “Русский мир” наступає.

  • 22:46 | 24.02.2013 о 22:46
    Permalink

    Ото “роздули” журналюги чи то люди такі “добрі”…який Лексус в отця?!не розбираєтесь в марках авто,то краще промовчіть і не поширюйте неправдиву інформацію та наклеп на людину…бо хто незнає і прочитає,то після цієї брехні складається хибне враження !!!…такий менталітет в українського народу-додумувати…добавляти…перекручувати…і тішитися чужій біді чи проблемам!!!…в о.Романа автомобіль марки Міцубісі і не таке воно вже і дороге,тим паче якщо купувалося б/у,але нашим людям не дай поісти,а дай попліткувати-зроблять з мухи слона(((!!!!…є проблема-будівництво відносно якого протестують,то для чого приписувати сюди вигаданий Лексус,квартиру яку отцю ніби переписала пенсіонерка???якщо допустити,що переписала квартиру пенсіонерка,то що в цьому поганого-невже священик це не людина?…Щодо висловлювань мешканки будинку на Орлика, 2 пані Людмили,що прочитала у даній статті-складається враження,що “жаба її тисне”,що сусідка не ій переписала!!!!

Коментарі вимкнені.