Скільки коштує нескладна операція в обласному онкодиспансері

Ми всі розраховуємо на безоплатну медичну допомогу. Віримо, що коли щось трапиться, люди у білих халатах збережуть здоров’я чи, навіть, врятують життя нам або нашим близьким.

Та це далеко не так. Бізнес-відносини, як ракова пухлина, міцно вросли у те, що можна пов’язувати з чим завгодно тільки не з зароблянням грошей, у медицину.

Адже кожен підтвердить, що задля збереження свого життя людина та її рідні здатні віддати усе, що мають: гроші , майно, роботу… і часто своє здоров’я, залізти в борги… Цей список можна продовжувати до безкінечності.

При таких умовах економічна ефективність стає очевидною. І, відповідно, будь-який лікар, в руках якого знаходиться життя людини, може сотворити таку рентабельність, яка не снилась наркобаронам і торгівцям зброєю.

Не так давно одна моя родичка тяжко захворіла – в неї було виявлено доброякісну пухлину. Сама з району. Після обстеження в районній лікарні сказали, що потрібно робити операцію в обласному онкологічному диспансері.

«Оббирання» хворої почалося зі здачі різноманітних аналізів: там 10 гривень, там 20, а там і 60.

Та це була тільки прелюдія.

Коли жінка опинилася в лікарняній палаті, враз знайшлися якісь «добрі» люди, які повідомили, що для того, щоб операція пройшла успішно, треба віддячити лікарю. Названа сума шокувала всіх родичів – 4000 грн. А потім і лікар намалювався. Сказав, що операцію треба швидше робити, бо він через три дні йде у відпустку… Не хотів певно, щоб гроші пройшли повз нього. Зате порадував відкрито заявивши родичам, що за операцію достатньо заплатити 2000 гривень йому, та ще 500 гривень асистенту, без асистента ніяк операції не робляться, а асистентом в нього його синочок.

При цьому гроші треба дати до операції.

Ще треба було для операції купити два набори ліків. При цьому ліки треба купляти в старшої медсестри на цьому ж поверсі. Перелік ліків не надавався, просто називався набір № такий та набір № такий. За один набір 700 гривень за другий 750 гривень, що за ліки не ясно.

Крім цього, треба підійти до анестезіолога і окремо домовитись з ним про плату. А то ж не заплатиш з наркозу не виведе. Благо анестезіолог виявився дуже «доброю» людиною, заявивши скільки зможете стільки дасте і все це після операції.

Гроші збирали всією родиною.

Добре що родина велика. Зібрали. Всім кому треба заплатили. Операція пройшла успішно.

В цей день  лікар (хоча його так язик не повертається називати) зі своїм сином зробили 6 «таких» операцій. При цьому, коли настала черга однієї із пацієнток, терміново зробили перерву «п’ятихвилинку», яка тривала аж 3 години – поки її чоловік не привіз необхідну суму грошей. Без попередньої оплати операцію ніхто робити не хотів.

Після операції лікар поїхав у відпустку і його більше ніхто не бачив.

А ще витрат набралося по різним дрібницям, ставлять капельницю  – дай 5 гривень, роблять перев’язку – 10 і пішло й поїхало…

Де ж та гарантована державою безкоштовна медицина, куди діваються наші сплачені податки соціальні внески в фонди, хто наглядає чи «кришує» це відкрите цинічне безчинство, куди дивляться правоохоронні органи (скоріш за все в кишеню людей, які до них звертаються за допомогою), адже хвора людина стоїть перед вибором: заплатити і може вилікують чи поскаржитись і здохнути на операційному столі.

Це країна, це місто , в якому ми живемо, і про це варто говорити.

Тарас Клин

-1 thoughts on “Скільки коштує нескладна операція в обласному онкодиспансері

 • 17:15 | 25.12.2010 о 17:15
  Permalink

  Цікаво, а пробувала та родичка не давати хабарі? або повідомити комусь? з головним лікарем поспілкуватись?
  Мені також вирізали доброякісну пухлину. операцію зробили абсолютно БЕШКОШТОВНО!!! ніхто не говорив про якіст суми, віддяки…
  Вже після операції я хірургу намагалась впихнути пляшку коньяку, то він ше й того не хотів брати. Шоб хоч якось віддячити – написала про лікарню і головного лікаря – Шагіна Бабанли (дуже приємний лікар)….
  Більше того, кілька років там лікувалась моя бабуся, тепер вже покійна, її кілька разів оперували, ніхто не вимагав грошей! Інша справа, шо люди після операції люди таки тицяють гроші …

  • 17:33 | 25.12.2010 о 17:33
   Permalink

   ви напевно з Кривокульським в долі. В онкодиспансері ще ніколи і нікомо безплатно не зробили. Подивіться на яких машинах вони їздять при зарплаті в 1500 гривень на місяць. А Бабанли їх покривае, бо такий самий.

   • 18:02 | 25.12.2010 о 18:02
    Permalink

    яка мені різниця на яких вони їздять машинах?:) я рада, якщо хтось живе у достатку, а чужі гроші мене не обходять)
    що я знаю точно – в мене ніхто не вимагав хабарів;))
    коли робили операції бабусі – потім давали якісь гроші лікарям, але З ВЛАСНОЇ ВОЛІ!! ніхто і нічого не вимагав!

 • 18:02 | 25.12.2010 о 18:02
  Permalink

  Моїй сусідці зробили безкоштовну операцію. Але лише на правах людини, котра там працює

 • 13:30 | 6.01.2011 о 13:30
  Permalink

  Тільки інших обсуджувати можете, лікарі те, лікарі інше. Ви на державних службовців, бюрократів подивіться, які там в них зарплати і пенсії і машини. Як вони “дбають” про людей, про забезпечення медицини та про ІНШЕ (про себе)….
  Скажіть яка в них “важка” робота перекласти папірець з одної купки на іншу, з одноого кабінету до іншого- “велика” відповідальність. А лікар спасає людські життя. Тому не варто робити наклепи на лікарів, бо як кажуть: “Земля кругла” і все рівно коли-небуть вас до лікаря приведе.

  • 16:19 | 10.01.2011 о 16:19
   Permalink

   Справді є багацько професійних та порядних лікарів, але трапляються і такі виродки про яких описано вище!

 • 17:38 | 10.01.2011 о 17:38
  Permalink

  Мені дивно з Вас? Лікарі так само як менти і інші є різні проте ніхто не говорить яка зарплата у держслужбовців, а яка у лікарів. Лікар несе колосальну відповідальність за життя хворого на операційному столі немає вільних днів постійно бігає коло “слабих”, ганьба такій владі та Державі які довели до приниження лікарів вчителів та іншу інтелегенцію України, що вона повинна потративши свої сили на роки навчання становлення як професіонал принижуватись до подачок хворих щоб достойно жити.
  А Ви звертали увагу на наших державних слубовщів?
  Один розчирк пера(віза) коштує тисячі,я маю наувазі всілякі дозволи та інші бюрократичні документи. Проте вони нестоять по 4-5-ть годин за операційним столом и необливаються потами…При цьому всьому зарплатня та пільги та привілеї у них на багато більші!!!
  Робіть висновки по справам!!!

 • 17:54 | 10.01.2011 о 17:54
  Permalink

  Вся проблема не в лікарях, частково в самих людях а найбільше в системі. Щоб стати лікарем треба потратити багато сили , здоров’я, зусиль і роки своєї молодості. Коли де-які держслужбовці за свої молоді роки є власниками заводів та пароходів не затративши ні свого здоров’я, ні зусиль. Кожен лікар відповідає за хворого як за свого рідного. Велика біда нашої України, що в цій державі ЛІКАР є ніхто і звати його ніяк. А люди то ХВОРІЮТЬ!!!

 • 18:10 | 10.01.2011 о 18:10
  Permalink

  Про що ми говоримо взагалі проблема не в лікарях а в Державі та її керівництві. Корупція кругом і в освіті і в культурі і в спорті і у владі. Треба систему міняти, а не боротися з вітряними млинами! Ви за кого голосували? Думати раніше треба було…Куди неплюнь треба платити нізащо починаючи з народження і т.д. А Ви тихенько сидите у своїх норах і рахуєте чужі гроші. А що Ви зробили для того щоб небуло такого здирництва навколо особисто? НІЧОГО!!! Моя хата з краю нічого незнаю…Така позиція сучасного українця.
  Ганьба НАЦІЇ!!! На Вас воду возять окупанти та запроданці ті що нищили століттями Україну. Мовчати більше неможливо! Україна здається по всівм позиціям продана напевно вже десять раз під заставу. Так що впершу чергу треба з себе почати. Але ж Ви всі чесні та справедливі. То чому у нас така корупція та так багато хабарників?

 • 18:36 | 10.01.2011 о 18:36
  Permalink

  ХТО НЕДАЄ У ТОГО НЕБЕРУТЬ!!!

 • 13:26 | 15.01.2011 о 13:26
  Permalink

  Питання до кожного: ” У СКІЛЬКИ ВИ ОЦІНЮЄТЕ СВОЄ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я”???????……

 • 08:21 | 16.01.2011 о 08:21
  Permalink

  читаю комментарии и удивляюсь. статья о ВЫМОГАТЕЛЬСТВЕ, а не о БЛАГОДАРНОСТИ. разницу чувствуете? человек, которому помогли, сам с радостью отблагодарит. но один может “подарить” 1000 баксов, а другой коробку конфет! ведь врачи не единственные, у кого зарплаты маленькие!

 • 15:31 | 19.01.2011 о 15:31
  Permalink

  Сто процентів!!! Читайте уважно: “Зате порадував відкрито заявивши родичам, що за операцію достатньо заплатити 2000 гривень йому, та ще 500 гривень асистенту”
  Сам прийшов, сам сказав. Ну не ВИРОДОК????

  • 10:54 | 4.05.2011 о 10:54
   Permalink

   А прізвище цього лікаря слабо вказати? Якщо це не наклеп то озвучте будь ласка!

 • 15:49 | 4.05.2014 о 15:49
  Permalink

  Доброго дня!Підкажіть скільки буде коштувати операція на прямій кишці????Хоча б приблизно?І може хтось порадити хорошого хірурга онколога!!!Буду дуже вдячна!

Коментарі вимкнені.