«Одного разу під Полтавою» народжується у… Тернополі

Світлина від Газета "Сільський господар плюс".

Гумористичні передачі, які допомагають людям відволіктися від важких реалій життя та невтішних новин, дедалі частіше завойовують увагу телеглядачів. Одним із таких проектів, який не лише піднімає рейтинги телеканалу ТЕТ, а й настрій українцям, є ситком, або по–іншому – короткі комедійні сцени «Одного разу під Полтавою». Організаторам проекту, які прагнули створити україномовний проект із позитивними героями, цілком вдалося реалізувати задумане, адже багатьом глядачам цей гумор і авантюризм його героїв Яринки, Юрчика, Кума та інших забавних персонажів є знайомим із реального життя. Близьким є він і для жителів нашої області, адже тернополяни беруть безпосередню участь у виготовленні цього телевізійного продукту.

Про те, що один із головних героїв ситкому Віктор Гевко, який грає Кума, є тернополянином, знає багато хто. А от про те, що сценарії кумедних сценок теж пишуть у Тернополі, відомо не всім.
Їх створює авторська група, до складу якої входять талановиті чоловіки з нашого краю – Віктор Гевко – він же Кум, Віктор Мотиль – він же звукорежисер та сценарист із досвідом Василь Ткачук. Маючи блискуче почуття гумору та розвинуту фантазію, вони розписують колоритні жартівливі сценки із побутового життя, які згодом ми бачимо на телеекранах.
Детальніше про свою роботу та шлях до неї розповів один із сценаристів Василь Ткачук, який проживає у селі Острові Тернопільського району. Незважаючи на комедійний стиль, у якому працює наш співрозмовник, у житті він серйозний і відповідальний, іноді веселий чи сумний, як і будь-хто із нас.
– Написання жартів – це лише моя робота, – каже він, – і, до речі, зовсім нелегка. Інколи сценарії складаються дуже швидко, а інколи – у великих творчих муках. Але загалом нам це вдається, бо маємо чималий досвід.
Для всіх трьох авторів теперішній напрямок роботи розпочався із гри у КВК. Василь Ткачук та Віктор Мотиль, ще навчаючись у Тернопільському технічному університеті, були учасниками команди «Оптом дешевше». Грали вони у цій команді й після закінчення вишу і досить успішно – виступали і перемагали в Україні, проте згодом кожен почав приділяти більше уваги власним справам і команда розпалася. Лише двоє учасників – теперішні сценаристи продовжили займатись улюбленою справою і приєдналися до команди «V.I.P. Тернопіль», тим паче, що її учасник Віктор Гевко ще до цього був наставником хлопців – він вчив їх писати сценарії, грати та поводитися на сцені.
Сценарії до своїх виступів хлопці завжди писали самі, бо інакше, кажуть, бути не може: «Або ти пишеш сам, або не граєш у КВК». Адже спершу треба уявити персонажа, увійти в його роль, тоді вона буде успішною на сцені. До речі, чимало випадків або окремих моментів, з яких написані сценарії, взяті із реального життя.
Звичайно, аби навчитися писати сценарії, потрібно немало часу. А ще фантазії і бажання. У Василя Ткачука всі ці риси були. З дитинства він читав багато книг, які розвивали його уяву, любив дивитися передачі КВК і завжди мріяв взяти участь у цій грі. І така нагода у його житті з’явилася. Тож тепер у дружній атмосфері однодумців одну за одною пишуть майбутні серії «Одного разу під Полтавою». Працюють автори завжди разом, адже так легше – слово за словом і народжується новий сюжет. Написання однієї серії займає майже три дні, а бувало і за день творили.
– До того ж, – наголошує Василь Ткачук, – ми дуже самокритичні. Якщо є хоч маленька підозра, що буде не смішно, або неправильно, не роздумуючи, переписуємо сюжет.
Нині авторська група працює над новим сезоном серіалу, в якому має бути сорок серій. П’ять-шість із них напишуть тернополяни, решту створять інші сценаристи, а у травні-червні розпочнуться зйомки.
Поміж роботою живуть звичайним життям, займаючись власними справами та сім’єю. Надалі, розповідає Василь, можливо, спробують себе і в інших жанрах. Він, скажімо, завжди мріяв написати сценарій до кінофільму. Хтозна, може, і ця мрія стане реальністю. Головне, що є сформована команда, учасники якої розуміють один одного із півслова.
До речі, вони не лише працюють разом, а й дуже часто разом проводять дозвілля і зустрічаються із друзями, яких колись поєднав КВК. Їх кількість постійно зростає і тепер до команди веселих і кмітливих приєднуються їхні дружини, чоловіки і діти.
Між іншим, свою дружину – Ірину – Василь Ткачук знайшов теж у КВК. Вона була учасницею його ж команди «Оптом дешевше». Минулого року колишні «одноклубівці» поєднали свої серця і відіграли весілля. Особливе місце разом з іншими гостями на ньому займали і друзі із теперішньої команди «V.I.P. Тернопіль». Приємний сюрприз молодятам подарувала також зіркова команда «95 квартал», надіславши їм жартівливе відеопривітання від усіх учасників.
Аналізуючи пройдений життєвий шлях, Василь Ткачук ним задоволений. А найправильнішим рішенням у ньому вважає участь у КВК. Тут він отримав не лише роботу, а й дружину, справжніх друзів, багато цікавих знайомств і приємних емоцій, з яких і складається непідробне людське щастя. А у відповідь він зі своєю командою однодумців дарує позитивні емоції мільйонам телеглядачів.

Любов ТИМЧУК

Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.