Тернопіль долучився до всесвітньої ініціативи “Година коду”

Навіть за одну-єдину годину можна навчитись чомусь новому або хоча б покращити вже наявні вміння. Крім того, ця година може показати, що програмування – доступне всім, було б лише бажання. Саме такою є основна мета всесвітньої ініціативи “Година коду” (The Hour of Code), до якої в Тернополі долучились першокурсники-майбутні програмісти Технічного ліцею ТНТУ ім. Пулюя.

Загалом 30+ студентів спробували свої вміння у грі Maincraft. Організували такий захід в рамках меморандуму про співпрацю між Тернопільським ІТ Кластером та коледжем.

“Такі заходи перш за все стимулюють до подальшого розвитку знань та вмінь, – коментує ідею проведення “Години коду” викладач комп’ютерних дисциплін в коледжі Юрій Капаціла. – Адже вони показують шлях, яким можна йти. З іншого боку це сприяє профорієнтації студентів та школярів, дозволяє їм зрозуміти, що їх чекає у професії, і чим вона дає можливість займатись. Тобто, це якраз і є той момент отримання задоволення від самої роботи, який є досить сильним поштовхом на майбутнє.”

Цінність такої ініціативи не лише в можливості спробувати себе в програмуванні, а й у спілкуванні з людьми, які вже працюють в ІТ, вважає викладач комп’ютерних наук коледжу Галина Марціяш.

“Навіть декілька цікавих моментів можуть змотивувати, – вважає Галина Марціяш. – Наші діти багато побачили і почули, але практичні навички є чи не найбільш важливими. Тим паче, коли поруч є людина, яка може підказати, роз’яснити щось незрозуміле, коли є в кого запитати поради, чи просто почути думку спеціаліста, який вже безпосередньо працює в галузі і може розповісти, як вона функціонує.”

Провів “Годину коду” CDO компанії Magnis Антон Яворський. Він не лише контролював сам процес навчання, а й розповів про власний досвід роботи в ІТ.

“Зараз дуже важливо доносити до людей, що ІТ – це не лише програмування, це значно ширша галузь, і що достатньо заробляти в ІТ можна навіть в межах нашої держави і не виїжджати за кордон. Використовуючи систему, побудовану на Scratch’і, першокурсники коледжу пробували виконувати прості алгоритмічні задачі, тим самим тренувати базові навички програмування. В процесі діти самі могли побачити, що це не є складно, лише варто це всі навички розвивати. Крім того я розповів, які є посади в ІТ, яка кореляція між програмістами та не програмістами в цій галузі, і чому в цю сферу варто йти, якщо ти гарно знаєш англійську та маєш хороші комунікативні навики”, – зауважує Антон Яворський.

Дізнатись детальніше про ініціативу “Година коду” можна на офіційному сайті https://hourofcode.com/us/uk.

Коментарі вимкнені.