Вперше в Україні і світі: у селі на Тернопільщині іконостас вишили бісером

Маленьке село Тютьків (Тернопільська область) відзначилось на всю Україну.

Спочатку лише три факти з історії:
1. Нерукотворний образ Ісуса Христа отримала Вероніка.
2. Ризи для Ісуса Христа вишивала Свята Варвара.
3. Автор першого іконостасу, вишитого нитками – о. Дмитро Блажейовський.

У січні 2016 року о. Степан Суканець з Тернопільщини виявив бажання у храмі облаштувати незвичний іконостас. Пройшли довгих і захопливих півтора року… І от!

16 липня 2017 року під час храмового свята церкви «Положення ризи Пресвятої Богородиці»  (с.Тютьків Теребовлянського району Тернопільської області) 18 ікон, вишитих бісером об’єдналися в триярусний іконостас.

Кожну ікону вишивала одна із родин, що входять до складу парафії, і проживають у різних куточках світу. Унікальність роботи полягає в тому, що ніде у світі нема цілісного іконостасу, до складу якого входять лише ікони вишиті вручну бісером!

Вишивальниці пришили 1 436 433 бісеринок, вагою 17,724 кг, а площа вишитих ікон склала 7,12 м.кв.
Різьба Іконостасу – майстер Мамедов Олег.
Вишивальниці: Баб’як Люба, Господин Ірина, Демида Світлана, Караван Марія, Костецька Тетяна, Кубрак Валя, Лех Люба, Лех Надія, Люта Юля, Мацейко Анджела, Павлік Яна та Наталія (дочка і мама), Поворозник Марія, Пухальська Христина, Тишкевич Марія, Товарницька Олеся, Трушин Людмила, Шимчик Оксана, Шлюсар Ірина, Шлюсар Олена, Яворська Людмила.
БС «Солес» дякує іконописній школі Леоніда Бачинського та дизайнеру-ілюстратору Олені Трубановій за допомогу та сприяння у розробці проекту іконостасу!

Автор: Олег Стечкевич

Коментарі вимкнені.