Як Партія регіонів заробляє бонуси на Тернопільщині

Закон про засади мовної політики викликав у Тернополі негативну реакцію не лише традиційно активних в області патріотичних сил, але й у представників Партії регіонів. Свідченням цього є звернення до президента з вимогою ветувати закон, які 5 та 6 липня на своїх сесіях прийняли обласна та міська ради і за які голосували й депутати-регіонали. Крім цього, фракція Партії регіонів у міській раді пообіцяла подати свого представника до координаційного штабу по захисту української мови, який було створено у Тернопільській міськраді.

Показовою є й позиція імовірних кандидатів у депутати, які так чи інакше належать до провладних сил. Так, депутат ВРУ від Тернопільщини й донедавна головний регіонал області, Орест Муц заявив про відкликання свого голосу за згаданий законопроект. Таку свою позицію він аргументував тим, що був відсутній в залі засідань Верховної Ради у час, коли проходило голосування. Прес-служба депутата поширила відповідне повідомлення під заголовком «Провокація проти Ореста Муца».

Конкурент Муца по Збаразькому округу Тернопільщини (№164), банкір Володимир Клименко (уродженець Луганщини, фактичний кандидат від партії влади в окрузі) висловився через ЗМІ не менш гостро з приводу прийняття мовного закону: «Сказати, що депутати які голосували за прийняття цього закону вже склали свій іспит на державність – нічого не сказати. Все що відбулось, можна м’яко назвати єдиним словосполученням – велике лицедійство».

Святослав Липовецький, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА в Тернопільській області

Коментарі вимкнені.