Командир «Донбасу» Семен Семенченко подякував тернополянам

Про батальйон, війну та причину, яка підштовхнула іти у владу, комбат Семен Семенченко розповів тернополянам під час особистих зустрічей. З ним було пів десятка вояків. Семенченко закликав підтримати його побратима – кандидата в депутати Тараса Пастуха. Останній служить розвідником в 128-й гірсько-піхотній бригаді і зараз воює в Дебальцево.
В зоні АТО пройшла ротація і вояків «Донбасу» – тих які вижили під Іловайськом – відправили на «цивілку». Бійці просяться назад, аби захистити рідну землю, але військове керівництво їх «не чує». Поки чекають, без діла не сидять. “Донбасівці”, як і їхній командир Семен Семенченко, приєднались до «Об’єднання «Самопоміч» та діють за принципом «Візьми і зроби».
– Батальйон “Донбас” ми створили на Донеччині, бо держава не виконувала своїх функцій і не захистила нас, – каже російською Семен Семенченко. – Ходять легенди, що на Сході всі продались, всі за Росію…Це – брехня! Це технологія маніпуляції, яку допускала українська влада і не викривали ЗМІ. Місцеве населення, ще перед вторгненням Росії, звозили на мітинги, роздавали російські прапори, лякали, що з їхніх зарплат будуть відновлювати Майдан та віддавати борги держави, переконували, що російську мову заборонять. Натомість обіцяли в Росії зарплати по дві тисячі доларів, якісну медицину, пільги.
Більшість населення, пригадує командир “Донбасу”, були шоковані такою пропагандою.
– Почали збиратися проукраїнські мітинги, – говорить чоловік. – Їх розганяти палками, а потім і вогнепальною зброєю. Гинули люди. Достатньо було прислати мотивованих військових і цю всю технологію придавити на початку. Цього влада не зробила. Ситуація вийшла з-під контролю. Спочатку наш підрозділ існував, як партизанський загін. Коли ж ми понесли великі втрати після сутички з чеченськими військовими, вирішили увійти в лави Національної гвардії.

“Семенченко закликав підтримати його побратима – кандидата в депутати Тараса Пастуха. Останній служить розвідником в 128-й гірсько-піхотній бригаді і зараз воює в Дебальцево. “

Нацгвардія складається з протилежних таборів: внутрішніх військ та добровольців.
– Серед вевешників є достойні, але є і недостойні, – пояснює Семенченко. – Більшість були по іншу сторону барикад на Майдані. Вони ухиляються від АТО та постійно просять ротацію. Інша ж частина Нацгвардії – добровольчі батальйони. В них із військовим досвідом – не більше третини. Ми нічого не просимо і ні нащо не скаржимось. Приміром, “Донбас” зараз на ротації. Ми хочемо повернутись в АТО, але влада не спішить цього робити…
Зараз частина батальйону хоче пройти до Верховної Ради заради України.
– Після Іловайська, де нас зрадило військове керівництво, ми зрозуміли, що проявляти героїзм на вузькій ділянці – не ефективно, – каже Семенченко. – Повірте, воїни “Донбасу”, які пережили жахіття і втратили багато друзів, саме такі. Ми хочемо захистити Батьківщину і зможемо це зробити в парламенті. В нас є фахівці, які знають, як зміцнити і розвинути обороноздатність. Є чіткі плани і кроки. Гроші є, але їх крадуть. Приміром, більшість того, що купують для військових потреб, купують свідомо за ціною, втричі вищою, ніж могли б.
Патріоти з “Самопомочі” працюватимуть над відродженням економіки, посиленням соцзахисту, відбудовою промислового потенціалу. Це – не просто слова. За ними стоять люди з конкретними кроками, які готові нести персональну відповідальність перед громадою.
– Чесно та ефективно працювати готовий і Тарас Пастух, який зараз воює під Дебальцево, – говорить комбат. – Він – самовисуванець, але відповідає всім критеріям “Самопомочі”. Він має нашу підтримку. Має мою підтримку! Тарас готовий “брати і робити”!
Розповів Семен Семенченко, після питань тернополян, і про свою родину та балаклаву.
– За інформацією російської преси, я викрав дружину, яка підтримувала Росію, закрив в підвалі Садового та змушував слухати гімн України. Так робив з неї бандерівку, – жартує чоловік. – Правда лише те, що вона стала бандерівкою (посміхається). Дружина до речі їздить зі мною, зараз в машині, бо соромиться прийти. Родина також уже на мирній території. В мене – троє дітей, чекаємо четвертого. Усі – хлопчики. Власне, коли родина вже була в безпеці, я зняв балаклаву. Я не боявся за себе, я захищав рідних. В безпеці зараз й родичі вояків “Донбасу”.
В пана Семенченка хороше почуття гумору. Жартував він і під час виступу на Центральному ринку, де командира та його воїнів слухало декілька тисяч тернополян.
– Шість років тому я мав великий бізнес на ринку: свій кіоск, де продавав картки поповнення,- сказав Семен Семенченко. – Часто чув, як хтось виступає, але ніколи не думав, що сам буду щось розказувати людям на ринку. Незвично якось…
Приїхала в Тернопіль, аби розповісти людям про “Об’єднання “Самопоміч” та підтримати Тараса Пастуха й громадська діячка, співавтор “Реанімаційного пакету реформ”, № 1 в його списках – Ганна Гопко.
– Лише з гідними людьми та при участі кожного Україна зміниться, – наголосила жінка.

-1 thoughts on “Командир «Донбасу» Семен Семенченко подякував тернополянам

 • 18:37 | 17.10.2014 о 18:37
  Permalink

  розказує про бізнес і Пастуха-бізнесмена. А в політику ви чого сунетесь? Он Яценюк зарекомендував себе як найкращий премєр часів України. Гриневич – як освітянка. А чим бізнесмени можуть займатися в Раді,якшо більше нічого не робили в житті??

 • 20:57 | 18.10.2014 о 20:57
  Permalink

  Люди, які пройшли Майдан і війну, які показали себе з кращої сторони мають що робити у Раді – відстоювати інтереси народу. Пастух був крім бізнесмена ще й депутатом, тож досвід має. Підтримую його.

 • 19:03 | 19.10.2014 о 19:03
  Permalink

  А ще Пастух має досвід роботи в органах влади (очолював Бучацьку РДА до 2010 року). Тому теж вважаю, що він може себе проявити й у Верховній Раді.

Коментарі вимкнені.