«Народний Контроль» пропонує спростити процедуру оформлення паспортів та реєстрації проживання

Процедура оформлення внутрішніх паспортів та прописки має бути простою та зрозумілою для громадян, і не відлякувати бюрократією.

Про це заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов, підписавшись під правками до Законопроекту №3224 (Про внесення змін щодо документів, що підтверджують громадянство України чи посвідчують її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацією ЄС візового режиму для України).

«Запропоновані правки усунуть недоліки нинішнього варіанту законопроекту, який замість послабити бюрократичний тиск при оформленні документів, лише додасть головного болю українцям», – коментує Добродомов.

За його словами, одна із принципових пропозицій від депутатів – можливість оформляти – на власний вибір громадян – як цифровий паспорт, так і паперовий. Так вдасться уникнути величезних черг у Центрі надання адмінпослуг, а українці матимуть змогу зекономити, обравши дешевший паперовий варіант документу.

Також депутати пропонують змінити чинну систему оплати паспортних послуг, яку формує Кабмін, і яка зараз є непрозорою.

«Ми пропонуємо чітко встановити в законі розміри адміністративного збору, який буде економічно обґрунтованим», – наголосив Добродомов.

Зокрема, автори правок наполягають на виключенні із законопроекту легалізації– ДП «Документ», яке здирає з громадян по 350 грн за оформлення закордонного паспорту, і по 100 грн за довідки і оформлення прописки.

«За паспортними послугами щороку звертаються 6-8 мільйонів громадян. І ми не можемо допустити, щоб і ця реформа була провалена, а при оформленні документів українці  обирали між чиновницьким безладом і здирництвом», – резюмував Добродомов.

12

Коментарі вимкнені.