Обласна рада не повинна бути в опозиції до ОДА, – як депутати тестують Овчарука та Сиротюка (фото)

Кандидатами на голову обласної ради є Сиротюк Олег (від ВО Свобода) та Овчарук Віктор (від Блоку Петра Попошенка Солідарність). Після висування, кожному з них дали можливість виступити, а депутатам задати питання.
Перше запитання до Олега Сиротюка було від Володимира Болєщука. Стосувалося воно ситуації навколо децентралізації, яка на його думку є повністю проваленою.
– Фракція Свободи в облраді попереднього скликання виступала за максимальне обговорення гррмадою. Наші депутати зафіксували, що сприйняття громадами не було. Але наше завдання зараз – подати руку всім, хто хоче залишатися чи обєднуватися. Облрада не повинна залишатися осторонь.
Голова тимчасової президії запитав у Володимира Болєщука, чи задоволений той відповіддю.
– Будьте ведучим, а не комертуйте виступи депутатів, – відрізав представник Народного Контролю.
До Віктора Овчарука ж першим із запитанням звернувся депутат-свободівець Олександр Башта:
– Я побачив, що те, що хтось написав 10 років тому, сьогодні ви взяли і прочитали. Нема відчуття, що вас дійсно хвилює доля області. Ви заступник голови ОДА, то навіщо вам посада?
– Мене делегували виборці, щоб покращити умови життя, дати робочі місця, змінити їхнє життя на краще, – повідомив Віктор Овчарук.
Представник Радикальної партії Олега Ляшка Богдан Яциковський запитав обох кандидатів, які перші кроки планують зробити, якщо обіймуть посаду. І чи не була паралізована робота, якщо свободівець стане очільником ради і доведеться співпрацювати з представником партії Порошенка, головою ТОДА Барною.
– Обласна рада не повинна бути в опозиціі до обласної адміністрації. Ми повинні розуміти розділеність функцій. ОДА – призначені посади, а облрада – обрані комунікатори між громадою і виконавчою гілкою влади.
Задаючи це ж питання Віктору Овчаруку, Богдан Яциковський зауважив, що спокій колишнього регіонала закінчився, коли Радикали на партія пройшла в стіни облради. За його словами, слухаючи кандидата, складається враження, що люди живуть у раю. Проте ж насправді, люди за межею бідності.
– На наступну сесію буде виноситися перспективний план розвитку громад області, – відповідав Віктор Овчарук. – Кому цікаво – передивіться умови. Коли ж хтось вивчить, тоді зможемо дискутувати. Також основним питанням для мене є розгляд бюджету.
До Олега Сиротюка більше не було запитань, а от до Віктора Овчарука звертався і Олександ Башта з питанням, де той був під час Майдану; і учасник бойових дій Крижовачук Олег з питанням про мінські домовленості.
Віктор Овчарук дав відповідь, що на Майдані він теж був. Щоправда з зали лунали репліки, що не на тому, де всі патріоти, а на антимайдані.
А питанням мінських домовленостей хай займається Верховна рада.
– Не може бути амністії, коли наших хлопців вбивають, – завершив Віктор Вікторович.
Після того, як кандидати зійшли зі сцени, до трибуни виходили бажаючі виступити. Більшість з них, в тому числі й голова тимчасової президії висловлювали свою підтримку Віктору Овчаруку, як порядній людині та доброму господарнику. На це Олександр Башта зауважив, що господарник має бути виконавцем, а голова облради – має бути політиком, який не скомпрометував себе.
В засіданні сесії відбулася перерва для друку бюлетенів. Проте в кулуарах ходять розмови, що головою стане Овчарук, оскільки має підтримку БПП, БЮТ, Укропу та Самопомочі.
Зараз відбувається таємне голосування, результати якого повідомлять не раніше 14.30.

Коментарі вимкнені.