«Опора»: некомпетентність місцевих представників чи низькопоклонство перед міською владою?

Українці зазвичай мають вищу довіру до громадських організацій, аніж до державних органів влади. Тож і під час виборчого процесу виборці прислухаються до висновків міжнародних спостережної місії за виборами ОБСЄ, ЕНЕМО чи мережі «Опора».
Проте, останній звіт представників «Опори» про хід передвиборчого процесу в Тернополі, м’яко кажучи, дивує. Коментуючи зафіксовані ними «найпоширеніші порушення на Тернопільщині», Ігор Процик, координатор виборчих програм Громадянської мережі «Опора» в Тернопільській області, перелічує одинокі пошкодження сіті-боксів, нищення біг-борду чи вивіски однієї з партій… Звичайно, такі очевидні факти не можна замовчувати.
Але набагато більше тернополянам хотілось би почути коментарі шанованої громадою громадської мережі про чистоту і прозорість дій представників нинішньої влади. Тернополянам цікаво, до прикладу, як оцінює «Опора» дії кандидата на посаду міського голови Сергія Надала? Відкриття дитячих майданчиків, нових тролейбусних ліній, дитячого садочка, облаштування парків і вулиць – усі ці дії, звичайно, відповідають статті Закону про місцеві вибори, яка твердить, що «офіційні повідомлення в період виборчого процесу про дії кандидатів, пов’язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень… не є передвиборною агітацією» . Але ж, по-перше ця ж стаття закону говорить про те, що «такі офіційні повідомлення не повинні містити коментарів агітаційного характеру, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій про дії зазначених осіб як кандидатів». То невже у нав’язливих чи то звітах, чи то одах, які пасажири громадського транспорту вимушені слухати упродовж всієї поїздки, немає ні натяку на агітацію?
А, по-друге, мешканці Тернополя переживають: чи не забагато посадових і службових повноважень стало у шановного міського голови якраз в останні тижні і дні перед днем виборів? Чи не заважко їх виконувати? Можливо, інші кандидати, які не так соромляться свого статусу «кандидата», візьмуть на себе частину почесної місії інформування громади про зроблене, причому, робитимуть це постійно, а не тільки напередодні дня голосування.
З нетерпінням чекаємо наступних звітів громадянської мережі «Опора». На столі з мікрофонами побачимо рамку із найкращим зображенням Сергія Віталійовича?..

Коментарі вимкнені.