Що покищо приховують виборчі комісії Тернопільщини

За словами спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області, станом на 16 вересня, не всі територіальні виборчі комісії вчасно оприлюднили рішення про формування складу міських, сільських та селищних виборчих комісій.

Зокрема, згідно проведеного аналізу сайтів районних рад та районних державних адміністрацій, публікували склад міських, сільських та селищних комісій Гусятинська, Борщівська та Зборівська районні виборчі комісії на інтернет ресурсах відповідних районних рад та райдержадміністрацій.

Зафіксовано також і відмову деяких районних рад та районних державних адміністрацій у оприлюднені складу сільських, селищних, міських виборчих комісій на своїх сайтах. Як пояснила у телефонній розмові голова Збаразької районної виборчої комісії Бура Надія Григорівна, «я зверталась у Збаразьку райдержадміністрацію з проханням опублікувати рішення про формування складу сільських, селищних ТВК на сайті райдержадміністрації, проте мені відмовили, аргументуючи це тим, що місцева влада не хоче вмішуватись у роботу комісії»..

Також, частина районних виборчих комісій (Чортківська, Козівська, Шумська)  прийняли рішення про оприлюднення складів утворених сільських, селищних та міських виборчих комісій на стенді офіційних оголошень.

Більшість районних виборчих комісій Тернопільської області вирішили оприлюднити такі рішення у місцевих газетах, які в своїй переважній більшості виходять у четвер або п’ятницю.

Нагадаємо, що склади сформованих сільських, селищних та міських виборчих комісій мали бути оприлюднені до 14 вересня 2015 року. Таким чином, фіксуємо порушення п.16. ст. 22 ЗУ «Про місцеві вибори»: «рішення про формування складу територіальної виборчої комісії оприлюднюється виборчою комісією, яка сформувала склад територіальної виборчої комісії, у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений спосіб не пізніше наступного дня після дня прийняття такого рішення».

На думку спостерігачів, такі процедурні порушення зі сторони районних виборчих комісій можуть негативно позначитись на  процесі підготовки та проведення виборів, адже несвоєчасне виконання вимог Закону України «Про місцеві вибори» може призвести до недотримання термінів та процедур суб’єктами виборчого процесу в подальшому.

Коментарі вимкнені.