"Застосування" адміністративного арешту податковою. Поради юриста

До “Tax Group” досить часто звертаються платники податків з консультаціями щодо можливих негативних наслідків в разі відмови в допуску до податкових перевірок, з огляду на що, вирішили надати коротеньку письмову консультацію з даного питання.

Слід наголосити, що кожен з платників податків, котрий вбачає, що наказ на проведення перевірки оформлений з порушенням вимог ПК України або прийнятий без наявності законних підстав вправі недопустити податкову до проведення перевірки.

Платник податків, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податковим органом перевірки щодо нього може захищати свої права лише шляхом недопуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки.

У випадку реалізації даного права на захист податківці починають “переконувати” у хибності такої позиції, зокрема попередження про кримінальну, адміністративну відповідальність, невідворотності застосування адміністративного арешту, арешту рахунків і тд.

Але які ж наслідки чекають платників насправді?

1. складення протоколу про адмінправопорушення за ст. 163-3 КУпАП “невиконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби” – відповідальність попередження або накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В разі адекватної поведінки в суді, при розгляді протоколу, ймовірним результатом буде звільнення посадової особи підприємства від відповідальності.

2. застосування адміністративного арешту активів платника. Для уникнення адмінарешту раджу всім використовувати правову позицію Вищого адміністративного суду України лист від 02.02.2011 № 149/11/13-11, зокрема п. 9 даного листа. (лист ВАСУ_183)

3. арешт рахунків платника. Даний арешт застосовується судом за окремим провадженням, однак в разі скасування адмінарешту, в задоволені даного позову судом буде відмовлено.

Ось і всі можливі наслідки.

Отже, при правильних діях платника –  податкова буде безсилою.

За матеріалами сайту www.taxgroup.com.ua

Коментарі вимкнені.