МНС, медики та психологи будуть залученні при демонтажу споруди на Співочому полі

Самочинне будівництво у парку Національного відродження у Тернополі розпочалося десять років тому. Невідомі особи без будь яких дозволів спорудили капличку. Останніх два роки будівництво активно розросталося, з’явився другий поверх, шикарна огорожа. Крім порушення закону, яке вчинила невідома група, захопивши гектар паркової землі, ці люди викликають обурення духовенства та простих християн. Інцидент, який стався на День міста, просто шокував: під час розкладання торгових точок продавці чули в свою адресу жахливі прокльони та лайку від представників невідомої «секти». Обурені поведінкою «віруючих» і тернополяни, які приходять по воду до джерела. Мовляв, позиція цих людей є досить дивною – вони не підпускають близько не тільки до своєї «молитовні», а й до джерела. Причина – шокуюча. «Сектанти» стверджують, що тут відбуваються об’явлення Матері Божої.  На їхньому будинку висить портрет Папи Римського, а свою споруду вони називають церквою.

Оскільки проблема має не лише правовий, а й релігійний аспект, обговорення її винесли на засідання Духовної ради, яка створена при міському голові. Члени ради – владики та священнослужителі традиційних християнських церков –  були одностайні в тому, що незаконну будівлю у парку потрібно демонтувати, а діяльність релігійної групи кидає тінь на церкву як таку. На сьогодні у невідоме угрупування, за даними правоохоронців, входить до 70 чоловік.

Діють вони поза межами закону і моралі, підмінюючи релігійні постулати власними вигадками. Зокрема, тернополяни неодноразово ставали свідками того, як представники даної групи принижували церкву, християнську віру, церковні канони. Крім того, вони додають свої приписи до Біблії і розповсюджують ці буклети та брошури серед людей.

Дана група існує поза всякими церковними канонами – в них нема єпископа, нема церкви як такої, нема жодної реєстрації.

Священики переконані, що це явище – не що інше, як духовна хвороба. За словами отця Андрія Романківа, канцлера Тернопільсько-Зборівська єпархія УГКЦ, зібрання пробує підв’язати себе до інших конфесій, щоб маніпулювати людьми.

«Релігійні постулати у трактуванні невідомих осіб обростають химерними вигадками, вони додають свої приписи до Божого слова та богослужінь, поширюють неправдиву інформацію про уявні з’явлення Богородиці. Судячи по їхніх ділах, люди цієї групи стали жертвами психологічного впливу. Ще одним деструктивним наслідком їхньої діяльності є те, що ці «жертви» роблять антирекламу для офіційної церкви, обзивають священнослужителів, принижують церковні канони, розповсюджують касети про об’явлення, звістки про уявні зустрічі зі святішим отцем з Риму, який нібито прибуде на джерело тощо. Таким чином люди стають заангажованими, стають інструментом, який використовують ці сектанти для того, щоб було кому виконувати їхні замовлення», – зазначив о. Андрій.

Отець Анатолій Зінкевич – настоятель Свято-Троїцького Духовного центру на честь Данила Галицького УПЦ (КП) – додав, що відповідь на питання про доцільність демонтажу в даному випадку має бути лише ствердна. Оскільки дана група не є церквою.

«Дві жінки поклали руки на хлопця і сказали, що ти – священик, – то це не церква, а зібрання, – сказав Анатолій Зінкевич. – Стоїть також питання про те, кому це вигідно і для чого. Хтось же вкладає величезні гроші в дорогі буклети, агітки виразно антицерковного пропагандистського змісту. За які кошти буквально виріс шикарний будинок з дорогою огорожею.  Хто сприяє цьому? Однозначно, там працює система зомбування людей, вони  наче перебувають у стані душевної хвороби – приязні, їм неможливо нічого пояснити. Якщо вони хочуть іменувати себе церквою, то повинні пройти той законний шлях, яким ідуть традиційні і нетрадиційні конфесії. Адже угруповання в тому вигляді, в якому воно є сьогодні, узаконене бути не може».

Члени ради одностайні і втому, що будівлю потрібно демонтувати – без насилля і кровопролиття. Так під час демонтажу винесуть ікони та статуї, які є в приміщенні. Духовні отці висловили розуміння владі. Мовляв, демонтаж споруди – велика відповідальність для неї. Однак цей крок сьогодні є вкрай необхідним.

«Звісно, що будуть протести, але влада разом з церквою мусить навести порядок в місті, бо далі таке безчинство і наруга над релігією в Тернополі тривати не можуть, – зазначив о. Марек Гулик – вікарій Римо-католицької церкви.

Міський голова Сергій Надал погодився з позицією духовенства. Однак зазначив, що потрібно знайти законне рішення для такого кроку. Тому питання про демонтаж споруди у парку Національного відродження винесуть на чергову сесію міської ради. Таким чином демонтаж буде здійснено законно.

При здійсненні демонтажу споруди обов’язково залучатимуть представників МНС, медиків та психологів. Потреба в цьому є, переконані члени ради, оскільки «сектанти» ведуть себе дуже відчайдушно, подекуди агресивно. Є побоювання, що під впливом гіпнозу вони вдаватимуться до крайніх кроків, аби відстояти свої інтереси, – повідомляє прес-служба міської ради.

 

-1 thoughts on “МНС, медики та психологи будуть залученні при демонтажу споруди на Співочому полі

 • 11:43 | 12 вересня, 2011 at 11:43
  Permalink

  Тернопільська влада почала мене дивувати -))) одне з небагатьох розумних рішень яке вона прийняла…..видно ше когось з папіків дістали ті сектанти, або ділитися не хочуть -))))

  • 17:00 | 12 вересня, 2011 at 17:00
   Permalink

   Просто дісталось то все Надалу. і попробуй йому тут правильно зіграти. все одно знайдуться такі, що скажуть, що не так. а в тому винні все попередні мери. видно добре запробили на відкатах, щоб не помічати то все

 • 14:30 | 12 вересня, 2011 at 14:30
  Permalink

  Пожарну машину потрібно теж,бо ці Зомбі, будть ісполняти при демонтажу, пару швидких для відвозу пацієнтів у психіатричну лікарню і “Беркут” для відлову та арешту, проповідника та Ко, їхнього. Можливо прийдеться примінити силу,але у вигляді скручавання Зомбі та відносу їх до автомобілів.

 • 16:58 | 12 вересня, 2011 at 16:58
  Permalink

  ага… машину від психушки потрбіно…. і не одну… кидатись почнуть, проклинати

 • 16:19 | 30 вересня, 2011 at 16:19
  Permalink

  ТА валити їх всіх треба !!
  Я раз собі на ровері їду, вибігає бабулька і починає кричати:”тут не їзди, бо це священна земля”, я спочатку розсміявся, а потім я їй так почав втирати, шо вона обернулася, забігла в ту свою буду сектанську і захлопнула двері !!))
  Задовбали ці срані сектанти, ше себе православними називають, чи ким там…

  А 2 роки назад, ще коли не було там забору, то я заліз собі і зірвав пару яблук з тої яблуні з різнокольоровими папірцями, то якась бабулька почала мені втирати, шо то святе дерево і його плоди можна їсти тільки “обраним”, скажу чесно, спорити я не став(а я це люблю), тому що просто не знав шо казати, і, прігнорувавши бабульку, на зло нарвав повні кишені яблук і пішов собі)))

Comments are closed.