На Тернопільщині чоловік загинув через шматок іржавого металу

И людская кровь рекой

По клинку течёт булата!

Люди гибнут за металл,

Люди гибнут за металл!

Арія Мефістофеля («Фауст»)

Якщо в опері видатного французького композитора Шарля Ґуно йшла мова про такий благородний метал, як золото, то у нас все набагато простіше – на Тернопільщині люди гинуть за шматок іржавого чорного металу.

Сьогодні, через власну недбалість, загинув 65-річний житель с. Росохач Чортківського району. Про це повідомив «Погляду» начальник сектору зв’язків із громадськістю УМВСУ в Тернопільській області Петро Колісник.

За словами правоохоронця чоловік частенько займався пошуком вибухових предметів часів Другої світової війни, з метою їх подальшого розбирання та здачі на металобрухт. Але при роботі із сьогоднішньою небезпечною знахідкою сталась фатальна помилка і вибух пролунав миттєво. Слава Богу, не постраждав більш ніхто, а вибух стався лише одного снаряду, хоча на місці події знайдено ще декілька нерозірваних мінометних мін.

Який саме боєприпас та його калібр встановлять під час досудового слідства, адже на місці працюють фахівці науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Тернопільській області. На разі відомо лише, що чоловік загинув через численні поранення у живіт, а вибухом пошкоджено стіни даної будівлі

«Погляд» нагадує, що така подія стається не вперше на території області. Так, у 2011 році, внаслідок самовільного розбирання небезпечних знахідок часів минулих воєн, постраждало троє осіб: двоє підірвались у Бучацькому районі, один – в Кременецькому. До загибелі призвів лише один випадок, що стався у 2005 році, в тому ж таки Чортківському районі. Тоді, спалюючи сміття на присадибній ділянці, жінка розпалила вогонь прямо над місцем, де у землі «причаївся» снаряд.

Коментарі вимкнені.