Дмитро Ярош розповів у Тернополі, кому Правий Сектор ламатиме руки

20 жовтня, в рамках передвиборчої кампанії, Тернопіль відвідав очільник Правого Сектору – Дмитро Ярош. “Перший”, як називають його соратники і побратими провів прес-конференцію та виступив перед прихильниками.
Пропонуємо увазі читачів зміст прес-конференції та виступу Дмитра Яроша.
Дмитре Анатолійовичу, скажіть, з якою метою Правий Сектор йде в парламент?З якими політичними силами співпрацюватиме Правий Сектор?
Знаєте, на жаль, жодних системних змін в Україні не відбулося. Фактично, національна революція триває, оскільки не досягла своєї мети – створення Української держави для українців. Саме тому, Правий Сектор йде на вибори, аби отримати важелі впливу на стан справ в державі.
Наша діяльність у парламенті напряму залежатиме від політики Президента, до прикладу – ми відверто засуджуємо закон про особливий статус Донбасу, адже здача територій та амністія терористів – це зрада!
Ми відкриті до всіх ініціатив, які підуть на користь державі. І готові співпрацювати з усіма силами, які підтримують державницьку політику, та працюватимуть на благо України та українців.
Який законопроект буде першим у Вашій діяльності народним депутатом?
Правий Сектор планує зосередитись у своїй законотворчій діяльності на двох напрямках: докорінне реформування армії, служби зовнішньої розвідки і МВС та забезпечення національного народовладдя. Як показали події на сході нашої країни – як армія, так і органи внутрішніх справ виявились абсолютно не готовими до війни. Враховуючи чисельні рекомендації експертів, які працюють в лавах нашої партії, діяльності добровольчого українського корпусу – ми маємо конкретні законопроекти, які забезпечать боєздатність та високу готовність збройних сил.
Першим законопроектом, який я особисто планую подати на розгляд – це закон про відкликання народних депутатів та обмеження недоторканності. як депутатів ВР, так і Президента.
На Вашу думку, чи варто піднімати зарплатню народним депутатам?
А навіщо?! (сміється). Вони і так непогано живуть. Всім відомо, яким чином відбувається перехід з фракції у фракцію, чи голосування за певні закони. У скільки разів треба підняти зарплатню, аби унеможливити таке явище? Сто тисяч? Двісті? Гадаю не варто цього робити.
Дмитре Анатолійовичу, чому Добровольчий Український Корпус (ДУК) досі не отримав офіційного статусу на державному рівні?
Розумієте, незважаючи на наші бойові успіхи, високий бойовий дух наших бійців, перемоги у чисельних зіткненнях з ворогом, зокрема у боях за Донецький аеропорт, де наші хлопці отримали прізвисько “кіборги” – влада в принципі не зацікавлена у визнанні Добровольчого Українського Корпусу. Адже ми завжди будемо в опозиції до будь-яких сил, які шкодять Україні, будемо чинити опір корупції у вищих ешелонах влади, органах МВС, Генпрокуратури і так далі.
З Правим Сектором неможливо “домовитись” чи купити нашу прихильність.
Хоча, знаєте, відсутність офіційного статусу дозволяє більш раціонально використовувати сили в бойових зіткненнях та зберігати життя бійців, не проливати кров солдат без толку. Адже організаційна структура ДУК значно перевищує наявну в ЗС України.

Як зупинити війну? І що для цього потрібно зробити?
Лише через перемогу! Тільки досягнувши перемоги над ворогом можна зупинити це кровопролиття. Капітулянтська позиція зумовить ще більші втрати, як це було у Криму, як це було на самому початку конфлікту на Донбасі.
Якби Україна дала бій у Криму, не було б війни на сході.
Чи пройде ПС у парламент? Як Ви оцінюєте шанси Вашої політичної сили?
Гадаю, так. Враховуючи підтримку людей, які розуміють чого ми добиваємось – побудови національної держави, де українці почуватимуться захищено, де матимуть право на гідне життя.
Цент соціологічних досліджень SOCIS озвучив наш рейтинг – 4,8 %. Тобто проходимо однозначно, за партійними списками. І гадаю, можна говорити про цілковиту перемогу у 5-6 округах.
Чи задоволений Правий Сектор новою владою на Тернопільщині?
Про це Вам краще спитати у кандидата від Правого Сектору по 164 округу Тернопільщини Василя Лабайчука.
Хоча яка там нова влада? Змінились обличчя “нагорі”, а середня та нижня ланка чиновництва – фактично продовжують працювати на колишній режим і проти України.
Скажіть, які Ваші прогнози по  39 округу, де Ви балотуєтесь?
На початку передвиборчої кампанії нам соціологічні дослідження говорили про 7 %. На поточний момент – 23% виборців готові віддати свій голос за Яроша.
На Вашу думку, коли завершиться військовий конфлікт на сході?
Не знаю. Думаю до зими завершити війну нереально. До того ж не забувайте, хто наш противник. Глава Росії – це патологічний маніяк, який не зупиниться ні перед чим.
Наразі війська РФ не готові до зими, тому, гадаю конфлікт стане “замороженим” і перейде у зіткнення малих диверсійних груп.
Така ситуація піде на користь збройним силам України. які отримають змогу та час підвищувати свій професійний рівень. Зверніть увагу, рівень армії зростає на очах – технічне забезпечення, озброєння та спорядження, боєздатність. Ми навчились воювати, зрозуміли, що “зелених чоловічків” можна перемагати і успішно це робимо!
Чи будуть спостерігачі від Правого Сектору запобігати порушенням та фальсифікаціям?
Завдяки значній підтримці населення, спостерігачі звісно будуть, оскільки дуже багато людей готові допомагати нам у боротьбі – як на фронті, так і в тилу.
А щодо фальсифікацій, то будемо ламати руки за таке. Буквально!
Як Ви ставитесь до заповіту митрополита Андрея Шептицького щодо створення єдиної української помісної церкви?
Знаєте, в Україні, на превеликий жаль, багато церков – та мало християн!
Націоналісти не визнають міжконфесійного розподілу, адже всі ми християни і сповідуємо одні і ті ж християнські принципи.
Єдина відверто антиукраїнська конфесія, своєрідна релігійна “п’ята колона” – це православна церква московського патріархату. Але навіть серед священників цієї конфесії є патріотично налаштовані люди.
Тому Правий Сектор звісно підтримує створення помісної церкви.
Як Ви ставитесь до Закону про люстрацію?
До отого спотвореного закону, який є зараз – негативно. Адже закон без механізмів його реалізації абсолютно не доцільний і принесе жодної користі.
Тому належить доопрацювати закон про люстрацію колишніх посібників режиму, забезпечити ефективні механізми його втілення. І тоді, він почне приносити видиму користь всім державним структурам України.
Окрім того, як можна бачити – народна люстрація через смітники також досить дієва. Людей просто допекли до живого, от вони і люструють негідників таким чином.
Скажіть, хто від Вашої політичної сили йде у парламент на Тернопільщині?
Із задоволенням представлю наших кандидатів:
від 164 виборчого округу (Збаразький, Лановецький, Підволочиський, Шумський райони, частину Кременецького району) – Василь Лабайчук, хлопець молодий, але справжній націоналіст, рішучий і чесний.
та від 167 округу (місто Чортків, Чортківський, Борщівський, Заліщицький райони) – Сергій Гусак, справжній воїн та гідний поваги громадянин.
Чи підтримуєте Ви відновлення ядерного статусу України?
Безперечно! Більше того, на думку експертів з цього питання – Україна має достатньо ресурсів, як матеріальних, так і інтелектуальних аби за рік відновити ядерний потенціал. Ми маємо на цілковиті підстави з точки зору міжнародного права, адже держави гаранти, згідно Будапештського протоколу не зробили нічого аби зберегти недоторканими територіальну цілісність України.

ПРАВИЙ СЕКТОР ТЕРНОПІЛЬЩИНА

Фото Тарас Савчук

Коментарі вимкнені.