Спекотна п’ятниця міської ради: психологічний тиск, весела «катавасія» та «увімкнений» Ландяк

26 квітня у депутатів міської ради Тернополя був напружений день.  З 9.00 по 14.00, незважаючи на спекотне сонце, перед приміщенням мерії пікетували тернополяни, яких турбує проблема знищення зелених зон Тернополя, а також власники гаражів по вул.Л.Курбаса.

В 10.00 розпочалося засідання сесії міської ради, яке пікетувальники зустріли свистом та скандуванням «Ганьба!». Протягом майже п’яти годин тернополяни не відходили від стін міської ради, та, слухаючи трансляцію сесії з гучномовця, освистували виступ міського голови Сергія Надала. Щоправда, із кількасот пікетувальників, до останнього залишилося лише зо два-три десятка.

Загалом, саме засідання сесії нині нагадувало великий продовольчий ринок десь біля великого стадіону, на якому зараз триває футбольний матч. Вікна в сесійній залі через теплу погоду відкриті, тому було чудово чути, що відбувається на вулиці. А там – «вболівальники» свистіли, дуділи в «гудки футбольних фанатів», під керівництвом активістів з мегафоном хором скандували «Ганьба!», «Надал геть!», «Міліція з народом!».

Через деякий час міському голові, очевидно, таки добряче набрид цей психологічний тиск. Бо працювати та приймати серйозні рішення і дійсно було важко, коли «на мозги тисне» невдоволений та ворожий гул ззовні. Тому він попросив начальників профільних управлінь вийти до народу.

Попри напругу на вул.Листопадовій, знайти веселі моменти у всій цій «катавасії» з пікетом та сесією, можна було. Так, якщо не надто вникати в питання, з якими тернополяни прийшли до міської ради, то можна було побачити у вороже налаштованих людях пересічних тернополян, кожен з яких має, крім цих, ще й свої буденні побутові проблеми. Весело було спостерігати, як двоє російськомовних тернополян старшого віку, з плакатами в руках, перегиркувалися між собою за місце в першому ряду мітингувальників.

Запам’ятався і епізод, коли активіст Ігор Сцібайло насипав кілька жмень землі перед самими дверима міської ради. Коли хтось із депутатів заходив у приміщння, переступаючи через таку «інсталяцію», то Ігор брав чорнозем у кулак і пропонував, здебільшого знайомим депутатам: «На землю». Коли ж ті відмовлялися, то він казав: «То не роздавай і ти».

Врізалися в пам’ять і фрази з уст виступаючих: «Кожен відстоює те, що в нього наболіло», «Владу треба виховувати», «Мало їм землі? Привеземо самосвал».

Не бракувало реплік і в сесійній залі. Адже депутати неуважно слухали доповідачів. Зокрема, доволі шумно, як на ринку, було в час доповіді начальника управління освіти міської ради Ольги Похиляк та в часі обговорення питань щодо опіки у Тернополі.

Лунала також репліка про собачу будку – як паралель із кіосками навпроти шкіл. А також міський голова пропонував увімкнути депутата Ландяка. Одразу згадався Новий рік та ялинка, вмикнувши яку, люди створюють собі святковий настрій. Аж шкода стало, що в даній ситуації Сергій Надал мав на увазі лише те, що пану Ландяку варто вмикнути мікрофон та дати можливість висловитися.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.