У Західній Україні влада буде висувати конкурентноздатних кандидатів та шукатиме висуванців від опозиції, які можуть бути лояльними до ПР – політолог

“Проекти мажоритарних округів існують. Я не виключаю, що проектна диспозиція виборчих округів є в Адміністрації президента, обласних адміністраціях. Є також інформація про те, що в облдержадміністраціях існують проекти списків кандидатів у мажоритарних округах”, – відзначив Фесенко.
Водночас, за його словами, подібні списки мають значення у Донецькій, Луганській областях, Криму і майже не мають ваги на Галичині.
Крім того, говорячи окремо про західні області України, експерт наголосив, що там Партія регіоніввисуватиме також своїх кандидатів, але з розумінням, що це – не її територія.

“В усіх галицьких областях, можливо, будуть один-два владних конкурентноздатних кандидата – не більше. Тому влада шукатиме висуванців, які можуть бути лояльними і вміють домовлятись”, – припустив політолог.

Разом з тим, за його словами, існує великий сумнів щодо повного контролю з боку влади чи ОДА, наприклад, мажоритарних округів Львівщини.
“Там домінують опозиційні настрої, тому адмінресурс працюватиме у цьому регіоні мінімально”, – пояснив Фесенко.

Також, коментуючи появу у ЗМІ вищезгаданих проектів списків кандидатів-мажоритарників від влади, експерт не виключив, що цей витік інформації може бути як достовірним, так і звичайною політтехнологічною провокацією, яка спрямована на посилення протиріч і недовіри у політичному таборі, а також на провокування конфлікту інтересів між впливовими фігурами у конкретних регіонах.

Слід відзначити, що згідно закону “Про вибори народних депутатів” перелік одномандатних округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів округів публікується Центральною виборчою комісією не пізніш як за сто сімдесят п’ять днів до дня голосування в загальнодержавних та у регіональних друкованих засобах масової інформації.

Коментарі вимкнені.