18-річна Оленка Манзюк із Шумщини уже зіграла п’ять матчів за збірну України з футболу

Коли вперше побачив 18-річну Оленку Манзюк з Угорська, то на мить розгубився. З її 162 см зросту та 51 кг важко уявити, що ця мініатюрна дівчина – гравець збірної України з футболу U18. Але при цьому юнка пробігає стометрівку за 13 с і легко жонглює м’ячем понад 700 разів, а її футбольне амплуа є найпрестижнішим у грі мільйонів – форвард.

Дівчина з малих літ полюбляла спорт, залюбки ганяла м’яча з хлопцями, а в школі брала участь в обласних змаганнях з легкої атлетики.

Серйозно почала займатися футболом з вересня 2015 року, коли вступила у Кремецький педагогічний коледж здобувати фах учителя фізкультури. Хоча й до того її непересічні здібності на футбольному полі помітили гості, які побували в сільській школі. Порекомендували мамі розвивати дещо незвичний, як для дівчинки, талант. Тетяна Володимирівна зв’язалася з футбольним фахівцем, кременчанином Михайлом Скибою. Останній переглянув її гру і порекомендував тренуватися в Кременці.

Ставши студенткою, замість груп легкої атлетики та волейболу, куди масово йшли дівчата, записалася у футбольну. Першими серйозними змаганнями для Оленки став молодіжний чемпіонат України в Скадовську, на якому вона виступала за збірну Тернопільської області. Тоді вони з-поміж 21 команд зайняли друге місце… але з кінця турнірної таблиці. Та вже наступного року на аналогічному турнірі у Калуші той самий склад тернополянок став уже бронзовим призером, а Оленка Манзюк отримала приз кращому нападнику чемпіонату України, забивши 10 голів. Талант шумської дівчини помітили тренери українських команд і запросили у команду «Янтарочка» із Новояворівська, яку тренував Карло Заградка і яка виступала тоді у 2016 році у першій дорослій лізі чемпіонату України серед жінок. Згодом її запросили до потужнішої «Львів’яночки». На поле 17-річна Оленка виходила з 25 річними і старшими гравцями.

Після турніру в Ковелі вона отримала запрошення від тренера збірної України Наталії Зінченко виступати в складі команди відповідної вікової категорії. Першими серйозними змаганнями за збірну став кваліфікаційний турнір у Баку на чемпіонат Європи, де суперниками українок були господарки-азербайджанки, іспанки та латвійки. Наша збірна, зайнявши друге місце, здобула путівку у фінальну частину у Північну Ірландію.

Оленка отримала запрошення грати в одній із кращих жіночих команд України – «Єдність» (Плиски), що на Чернігівщині. У вищій лізі вже встигла забити два м’ячі у 8 матчах.
За збірну України грала ще у турнірі розвитку УЄФА в Казахстані, де наші стали першими, та знову у відборі на першість Європи, який проходив в Албанії. Хай наразі Оленка ще не є гравцем основного складу збірної, але 5 зіграних матчів за Україну багато чого вартують.

Та не лишень футболом живе Оленка. Школу закінчила з відзнакою, у коледжі отримала срібну медаль за успіхи у навчанні. З дитинства малювала, згодом почала займатися виготовленням з глини іграшок – хобі, які потребує неабиякого вміння та таланту.

У подальших планах Оленки – удосконалення професійної майстерності на футбольному полі. Тож хочеться побажати їй, аби вона якомога швидше потрапила до складу національної збірної України.

Володимир ГАВРИЛЮК

Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.